Droga do zawodowego projektanta mody


Początek ...

Moja droga do stworzenia marki Lenda rozpoczęła się w roku 1998. W wieku 13 lat

stworzyłem swoją pierwszą linię odzieżową dedykowaną kulturze hip-hop, która od razu została wdrożona do produkcji i sprzedawana na terenie Polski.

Do współpracy zaprosiłem młodych, choć starszych ode mnie twórców street artu, którzy zajęli się kwestią grafik. Ja odpowiadałem za całą ideę marki i oczywiście za projekty ubrań. Marka w tamtym czasie istniała przez 2 lata. To mocne wydarzenie z życia pozwoliło mi na świadome określenie swojego celu. Po tym czasie przebyłem ciekawą drogę, zawsze blisko mody kultury i sztuki.


Warsztat

Doskonaliłem swoje umiejętności i techniki w szkole i w praktyce. W minionych latach projektowałem i produkowałem sukienki wieczorowe, suknie ślubne, garnitury, kolekcje na potrzeby parku rozrywki, kolekcje komercyjne.


Marka lenda

W 2011 roku reaktywowałem swój brand Lenda poprzez rozpoczęcie współpracy z drużynami sportowymi i indywidualnymi sportowcami.

Techniczne uniformy marki Lenda szybko zdobyły uznanie wśród sportowców na terenie Polski oraz Europy.

Nasze uniformy można często oglądać na profesjonalistach na ringu bokserskim, murawach boisk do footbolu amerykańskiego czy parkietach do siatkówki. Każdego tygodnia rozszerzamy naszą ofertę, uzupełniamy asortyment dbając o techniczne potrzeby zawodników z danej dyscypliny sportu.


Project Runway

Już oglądając poprzednie edycje z innych krajów, powiedziałem sobie, że jeśli pojawi się taka szansa również w Polsce, zrealizuję swoje marzenie i wezmę w niej udział. Wiadomo – kamera wychwyci przede wszystkim to, czego potrzebuje program, żeby się dobrze sprzedać. Myślę jednak, że wykorzystałem swoją szansę na zostanie zapamiętanym przez odbiorców, przełamałem konwenanse i funkcjonujący w świadomości Polaków stereotyp polskiego projektanta jako osoby wycofanej i o niezbyt wybujałym temperamencie.


Co teraz?

Chcę się otworzyć na nowe dyscypliny sportowe, takie jak na przykład boks. Moimi klientami są chociażby Tomasz Adamek czy Mariusz Wach. Obecnie mało jest w Polsce gal bokserskich odbywających się bez udziału marki Lenda.


www.lenda.co