Girls Code Fun to warszawska fundacja, której celem jest rozwój kompetencji informatycznych wśród dziewczynek w wieku szkolnym i tym samym walka ze stereotypami, że jedynie chłopcy mogą odnosić sukcesy w dziedzinie programowania i zostać w przyszłości wybitnymi specjalistami w tym zawodzie.

W trakcie kursu nasi mentorzy przekazują uczestniczkom nie tylko wiedzę z zakresu programowania komputerowego, ale także umiejętności umożliwiające osiągnięcie sukcesu oraz lepsze zrozumienie współczesnego, zdominowanego przez nowe technologie świata. Dziewczynki są zachęcane do tego, aby nie bały się eksperymentować i próbowały wychodzić poza szablon, co jest przydatne nie tylko w pracy programisty, ale również w wielu innych aspektach życia. Fundacja Girls Code Fun uczy też, że nie można się zniechęcać popełnianymi błędami, które są przecież stałym elementem pracy i rozwoju oraz niosą ze sobą dodatkową, cenną naukę.

Girls Code Fun w Radomiu
Fundacja działa również na terenie Radomia i obecnie prowadzi nabór na trzecią już edycję projektu. Dwie poprzednie odsłony spotkały się z bardzo pozytywnymi opiniami uczestniczek oraz ich rodziców. Kurs jest zupełnie bezpłatny i stanowi wyraz lokalnego patriotyzmu, ponieważ jego Organizatorem jest Fundacja Girls Code Fun, ale Partnerem i Sponsorem została firma Znany Lekarz. Jej założyciel pochodzi właśnie z Radomia i stąd też zrodził się pomysł na wsparcie młodych mieszkańców naszego miasta. Równolegle do kursu, prowadzone będą również zajęcia z programowania dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Radomiu, którą wyposażyliśmy w sprzęt komputerowy z wszelkimi niezbędnymi do nauki narzędziami. Zależało nam, aby wskazać ciekawy i wartościowy kierunek rozwoju także dzieciom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

O kursie
Kurs trwa jeden semestr - 8 spotkań po 2 godziny. W trakcie zajęć dziewczynki programują swoją własną grę! Aby zgłosić córkę, wystarczy uzupełnić formularz zgłoszenia i załączyć pracę pt. " Co mogę zrobić dziś, aby ludziom w przyszłości żyło się lepiej?". Więcej informacji na temat kursu oraz możliwość zapisania dziecka jest dostępna na stronie www.girlscodefun.pl/radom/

Wydarzenie ma również swój profil na facebooku: www.facebook.com/events/216166905911391/

Serdecznie zapraszamy!
Anna Osowska