Dokonując zakupu obuwia powinniśmy pamiętać, że buty muszą być nie tylko wykonane estetycznie czy modne, ale przede wszystkim powinny być wygodne.

Naturalna skóra
Obuwie wykonane ze skóry naturalnej od lat cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Buty skórzane zawsze były synonimem luksusu i wygody. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że takie obuwie jest o wiele zdrowsze dla naszych stóp niż tańsze modele wykonane z tworzyw sztucznych, nazywanych skórą ekologiczną lub „ekoskórą“. Rzadko zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważną rolę odgrywa stopa w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Jest ona ważnym elementem narządu ruchu, pełniąc funkcję podporowo-nośną i lokomocyjną. Składa się z 26 kości, 33 stawów i ponad 100 mięśni, ścięgien i więzadeł, które tworzą mocne i sprężyste łuki w środkowej części stopy. Dzięki temu stopa jest stabilnym podparciem, gdy stoimy i amortyzatorem, kiedy chodzimy, biegamy, skaczemy, hamujemy, dźwigając ciężar własnego ciała. Jej niewydolność może niekorzystnie wpływać na staw kolanowy, biodrowy i kręgosłup, wywołująć ból i przeciążenia. Jest to więc naprawdę ważna część naszego organizmu, o którą należy dbać przez całe życie, aby przez długie lata aż do późnej starości zachować jej pełną sprawność, kiedy to od zdrowia stóp zależeć będzie nasza sprawność i samodzielność w codziennych czynnościach.Jednym z elementów dbania o dobrą kondycję naszych stóp jest wybór odpowiedniego obuwia.


Jakość to podstawa
Wybór butów skórzanych dobrej jakości gwarantuje, że buty dostosują się do niepowtarzalnej budowy naszej stopy. Skóra naturalna jest materiałem, który posiada tę niezwykłą właściwość, że jest w stanie doskonale dopasować się do indywidualnego kształtu naszej stopy. Wybierając więc czółenka, botki czy kozaki ze skór naturalnych, zawsze mamy pewność, że nasza stopa będzie odpowiednio ułożona we wnętrzu buta, który w trakcie chodzenia dostosuje się do jej kształtu. Obuwie wykonane z tworzyw sztucznych nie dopasowuje się do stopy, wymuszając często jej nienaturalne ułożenie w bucie, a jego długotrwałe noszenie w konsekwencji prowadzi do deformacji palców, takich jak: paluch koślawy (halluks) czy palce młoteczkowate.Skórzane buty to również higiena, której nie zapewni nam żadne tanie obuwie z tworzyw sztucznych. Nasze stopy odgrywają również bardzo istotną rolę w regulowaniu temperatury naszego ciała. Na naszych stopach na 1 cm powierzchni znajduje się aż 600 gruczołów potowych. Za pomocą potu organizm wydziela na zewnątrz nadmiar nagromadzonego ciepła, przywracając równowagę cieplną. Bardzo ważną więc właściwością skórzanych butów jest ich oddychalność. Skóra naturalna pozwala na odprowadzenie na zewnątrz nadmiaru ciepła, przez co stopa znacznie mniej poci się we wnętrzu takiego obuwia. Zmiejsza to z kolei znacząco ryzyko rozwoju szkodliwych bakterii oraz grzybów. Buty wykonane z tworzyw sztycznych są niestety pozbawione tej właściwości, w efekcie nasze stopy nie „oddychają“ i możemy nabawić się grzybicy, nie mówiąc o nieprzyjemnym zapachu, otarciach czy podrażnieniach. Kupno butów ze skóry naturalnej to najlepsza inwestycja w zdrowie i wygodę naszych stóp. Takie buty wyglądają elegancko i stylowo, a poza tym są bardziej trwałe niż te z materiałów sztucznych. Do produkcji używamy różnorodnie wykończonych skór bydlęcych oraz kozich.


Kolekcja jesień
W naszej jesiennej kolekcji znajdują się ponadczasowe klasyczne czółenka, które pasują do eleganckich stylizacji, jak i półbuty i czółenka do użytku codziennego. Polecamy wygodne czółenka na stabilnych obcasach słupkowych, niewysokich obcasach klockowych oraz półbuty na stabilnych koturnach, dzięki czemu każda z Pań ma szansę znaleźć odpowiedni dla siebie model. Na chłodne jesienne i zimowe dni przygotowaliśmy dla naszych Klientek szeroką gamę botków na średniej wielkości stabilnych obcasach, niewysokich koturnach oraz na płaskich stabilnych podeszwach o klasycznych fasonach. Proponujemy również kozaki z cholewką średnią i wysoką na różnych podeszwach. Obuwie firmy Pesco jest dostępne w sklepach obuwniczych na terenie całego kraju, w Radomiu można kupić je w sklepach patronackich przy ul. Traugutta 7 i ul. Kusocińskiego 16 oraz poprzez stronę internetową
www.twojeobuwie.pl


www.pesco.com.pl