Niezwykle komfortową sytuacją jest, gdy mamy zaufaną osobę, która w razie potrzeby roztoczy opiekę nad najstarszym bądź najmłodszym członkiem naszej rodziny, domowym pupilem czy pustym mieszkaniem. Co jednak, jeśli nie ma kogo poprosić o pomoc?


W odpowiedzi na istniejące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, powstała firma opieka.radom.pl. Jej założycielką jest Katarzyna Grałek, pielęgniarka oraz fizjoterapeuta, która posiada ogromne doświadczenie w zajmowaniu się osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi czy z dysfunkcjami układu ruchu. Dziś z dumą prezentuje efekt swoich marzeń i pasji, czyli zespół ludzi, którzy z poświęceniem i niezwykłą radością tworzą lokalne miejsce pomocy i sprawowania pieczy nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, dziećmi, zwierzętami oraz gospodarstwem domowym.


Założycielka opieka.radom.pl dba o komfort i wygodę swoich podopiecznych, wszystkie problemy traktuje indywidualnie i swoją załogę dobiera tak, aby każdą formą pomocy zajmował się najlepszy

specjalista z danej dziedziny.


ZAKRES


W ofercie firmy opieka.radom.pl znajdziemy między innymi:

• opiekę krótkoterminową dla seniorów: pomoc świadczona w domu podopiecznego w godzinach od 6.00 do 22.00. Opiekunowie zajmują się wszystkimi zleconymi pracami domowymi oraz pielęgnacyjnymi.

• opiekę długoterminową: dla samotnych albo bezdzietnych osób, którymi nie ma się kto zająć, a potrzebują stałej opieki.

Opieka z zamieszkaniem stosowana jest najczęściej w trudnych i ciężkich przypadkach, jako element alternatywny lub komplementarny dla opieki paliatywnej czy hospicjum domowego.

• opiekę wytchnieniową: dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia czasowego.


Za sprawą opieka.radom.pl możemy wybrać także troskliwą i oddaną nianię zajmującą się naszym dzieckiem zarówno na co dzień, jak i podczas okazjonalnych sytuacji. Firma organizuje również imprezy okolicznościowe z animatorem. Każdemu z nas kiedyś wypadnie nagły wyjazd, spotkanie służbowe czy zwyczajna potrzeba chwili oddechu, opieka krótkotrwała jest wtedy nieoceniona.


Wszyscy mamy również zaległości domowe, na które nigdy nie ma czasu: okna, które myjemy tuż przed świętami, zakurzony dywan leżący za szafą czy ogród, który aż się prosi o skoszenie trawy bądź inne zabiegi pielęgnacyjne. Teraz wystarczy jedynie uzgodnić odpowiedni termin i cieszyć się pięknym, czystym domem oraz zadbanym terenem wokół niego.


WARTO POMAGAĆ


Opieka.radom.pl chętnie angażuje się w liczne lokalne inicjatywy.

Wśród nich znalazły się:

• II i III edycja charytatywnych kręgli dla Jasia i podopiecznych Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”

• Wielki rodzinny piknik zorganizowany przez drużynę Futbolu Amerykańskiego - Greenducks

• Gramy dla Nadii- Fitness Platinium

• Gwiazdkowy mecz w piłkę ręczną dla Szymonka Kowalika

• Festyn rodzinny, organizowany przez Caritas Diecezji Radomskiej w parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

• Partner drużyny koszykarskiej Radomskiego Nurtu Basketu Amatorskiego

• Współorganizator I biegu o puchar Michałowa

Wszystkich, którzy chcieliby nawiązać współpracę, zachęcam do kontaktu z Panią Katarzyną Grałek, ul. Paderewskiego 2/7, 26-600 Radom, tel. 507-833-390, e-mail: info@opieka.radom.pl