W tym roku swój piąty jubileusz obchodzi Wine Market - firma zajmująca się importem i dystrybucją oryginalnych win włoskich. Jej właścicielem jest ogromny pasjonat win Radosław Trzos.

Jego pasja zrodziła się wiele lat temu, kiedy jako młody chłopak postanowił wyjechać do Włoch na zbiory winogron. Właściciele winnic, w których miał okazję pracować, w podziękowaniu za udane zbiory, częstowali tym, co robili najlepiej, czyli… winem.

Dzięki temu miał okazję skosztować wielu różnych gatunków. Wyśmienity smak win zainspirował i zafascynował go do głębi. Wieczorami, po ciężkiej pracy, poza degustacją wina, chciał się jak najwięcej o nim dowiedzieć: jak powstaje, ile „leżakuje”, do jakich potraw się je pije... Po wielu latach gromadzenia doświadczeń, które zdobywał pracując także przy każdym etapie produkcji win, postanowił podzielić się swoją wiedzą również z Państwem.

POCZĄTKI

Od początku swojej działalności, Radosław Trzos organizuje w naszym mieście spotkania z producentami – tzw. „Popołudnia z winem”. Dzięki temu przybyli goście mają okazję poznać twórców win i dowiedzieć się więcej na temat tajników produkcji. Oczywiście nieodłącznym elementem spotkań jest możliwość skosztowania win wyprodukowanych przez przybyłych producentów.

ŚWIATOWA KLASA

Na co dzień w siedzibie firmy możemy znaleźć ponad 60 różnych gatunków win. Wiele spośród nich to wina najwyższej klasy. Można ich spróbować w najlepszych restauracjach i hotelach na całym świecie. Producenci, z którymi współpracuje Radosław Trzos, to światowej klasy znawcy win. Sam wspomina sytuacje, w których kantyny odwiedzali goście z USA, Azji czy nawet Australii, żeby bliżej poznać tajniki mistrzów winiarstwa. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Umberto Quaquarini czy Roberto Gerbino, jeden z najwybitniejszych znawców win na świecie. Jest między innymi właścicielem kantyny MONTI, która produkuje takie wina jak Barolo czy białe Langhe L’aura. Wina Gerbino można smakować w ponad 40 krajach. Sama kantyna znajduje się w malowniczej miejscowości Barolo, gdzie ziemia pod uprawę winorośli jest jedną z najdroższych na świecie. Jak wspomina Radosław Trzos, to była wielka przyjemność móc pracować podczas produkcji win przy boku tak doświadczonych enologów i czerpać od nich specjalistyczną wiedzę.

Dziś tą wiedzą i efektami wspólnej pracy dzieli się z Państwem w Radomiu. Firma Wine Market jako pierwsza w Polsce sprowadziła do kraju wino o tajemniczej nazwie „Sangue di Giuda” – Krew Judasza, składające się z aż 4 szczepów winorośli. Dzięki wcześniejszemu zakończeniu procesu fermentacji, wino to zostaje nisko procentowe i naturalnie delikatnie musujące. Dzięki temu zabiegowi wyraźnie wyczuwalny jest smak winogron, z których powstaje. Daje to fenomenalny efekt końcowy, smak, który oczarowuje i zachwyca.

Kultura wina w Polsce dopiero zaczyna rozkwitać. To miłe, że jestem częścią społeczności, która kreuje winiarską rzeczywistość na winiarskiej mapie Polski – podkreśla Trzos.

Jeśli jesteś pasjonatem win lub dopiero zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z najstarszym napojem świata, zapraszamy do odwiedzenia punktu sprzedaży przy ul. Lubelskiej 9/11. To doskonały pomysł, żeby poznać tajniki produkcji oraz skosztować smaków, których jeszcze nie znacie.